YouTube – sposób na zarobek

Podziel się ...
Share

Jak zarabiać na YouTube

Mężczyzna ogląda YouTube

Cześć! Chciałbyś się dowiedzieć jak można zarabiać w popularnym serwisie jakim jest YouTube ? Tak? To bardzo dobrze trafiłeś, w tym wpisie pokażę ci krok po kroku jak możesz zarabiać na YouTube!

1.Potrzebne narzędzia

Podstawą do rozpoczęcia pracy z YouTube jest nasz sprzęt, w zależności od tego jaki będziemy mieli temat przewodni taki sprzęt będziemy potrzebować. Jaki to sprzęt zapytacie ? Już wam mówię:

 • Komputer/laptop – na którym będziemy nagrywać, montować i udostępniać nasze filmy na YouTube,
 • Kamera – jeżeli będziemy nagrywać Vlogi lub jeżeli do naszych filmów z pulpitu będziemy chcieli dodać naszą twarz,
 • Mikrofon – może to być kierunkowy, krawatowy, w zależności od tego jaki mamy budżet i jakie będzie jego przeznaczenie,
 • Oświetlenie – nie jest wymagane, lecz w późniejszym czasie jeżeli będziemy chcieli zwiększyć jakość naszego kanału lampy nam się przydadzą,
 • Programy – najbardziej podstawowe takie jak Windows Movie Maker, czy Audacity już pozwolą nam na montowanie materiałów, bardziej profesjonalne oprogramowania to te od Adobe: Premiere, After Effect, Audition. Warto zainwestować w bardziej profesjonalne programy ponieważ da to dużo lepsze odczucia podczas oglądania,
 • Zapał do pracy i systematyczność – może nie jest to narzędzie materialne jak te wymienione wyżej, ale jest to najważniejsze z nich wszystkich.

2.Prowadzenie kanału

YouTube ludzie oglądanie

Kolejnym krokiem do zarabiania na YouTube jest oczywiście założenie kanału, większość z was już to zapewne zrobiła więc przejdźmy do konkretów. Popracujmy trochę nad wyglądem, gdyż to on będzie wabił naszych widzów do tego celu warto zwrócić się do grafika który stworzy nam Avatar oraz Tło kanału i od czasu do czasu stworzy nam grafikę filmu. Koszty takiego zestawu wahają się od 50zł do kilkuset zł w zależności od umiejętności grafika.

Gdy już będziemy mieli załatwioną oprawę graficzną możemy spokojnie zacząć publikować nasze filmy, starajmy się to robić jak najbardziej regularnie, regularność pomaga nam w pozycjonowaniu naszych filmów. Zacznijmy także je promować na swoich profilach na Instagramie oraz Facebooku, by dotrzeć do nowych osób.

Pamiętaj! Wyświetlenia, like i komentarze pomagają pozycjonować nasze filmy. Staraj się także publikować wartościowe treści, gdyż są one lepiej opłacane.

To jak zarabiać na YouTube?

To jak mogę zacząć zarabiać ? Musisz włączyć monetyzację na swoim kanale

 • Zaloguj się na kanale w YouTube,
 • Kolejno wejdź w YouTube Studio
 • Przejdź do wersji klasycznej w prawym dolnym rogu
 • Kliknij Kanał  i przejdź do zakładki Stan i funkcje 
 • Następnie wciśnij przy kwadracie zarabianie włącz i skonfiguruj swoje konto (tutaj też połączysz konto Google Ads)

W taki oto sposób łatwo i szybko możemy zacząć zarabiać na reklamach. Lecz YouTube zarzuca nam niestety mały haczyk, jeżeli chcemy zacząć zarabiać na YouTube musimy posiadać:

 • co najmniej 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy
 • oraz minimum 1000 subskrybentów

Lecz dzięki twojej wytrwałości bez problemu osiągniesz ten próg.

3. Sposoby zarobku

Sposobów na zarobek na YouTube jest wiele lecz pokażę wam te najlepsze:

 • Reklamy – wyświetlają się one przed w trakcie oraz czasami po filmie uzyskujemy je poprzez połączenie konta z Google Ads co opisywałem wyżej.
 • Wspieranie kanału – jest to opcja dzięki której nasi oglądający wspierają nas co miesiąc daną opłatą i otrzymują w zamian unikalne wpisy, emotikony, i innych korzyści oferowanych przez twórców
 • Produkty – tutaj możesz sprzedawać swoje produkty które będą związane z tematyką twojego kanału
 • Superczat – pozwala on na komunikacje podczas transmisji na żywo wyróżnia on użytkownika który za niego zapłacił
 • Współpraca z znanymi markami – dzięki tej współpracy możesz bardzo poszerzyć swoje horyzonty i zarobić naprawdę pokaźne pieniądze
 • YouTube Premium – odbiorcy mogą oglądać filmy z YouTube bez reklam, jednocześnie wspierając twórców. Wspierający

Jak widzicie mamy naprawdę pokaźny wachlarz możliwości do zarobku z YouTube z którego możemy bardzo fajnie zarobić.

4.Zarobki na YouTube

Jeżeli chodzi o zarobki można się tutaj bardzo zdziwić, pozytywnie oczywiście.

Zarobki są bardzo zróżnicowane od naszego podejścia i wiedzy jaką posiadamy, o jakim zróżnicowaniu mówimy? O takim gdzie rozbieżność wynosi miedzy 1000zł a 100 000 zł i więcej. Tutaj bardzo wyraźnie widzimy jaki potencjał ma YouTube i też dlaczego warto zakładać tematyczne kanały w których będziemy ekspertami.

Pieniądze ciężka praca YouTube

Podsumowanie

Podsumowując YouTube jest bardzo dobrym źródłem dodatkowego lub głównego dochodu, mamy praktycznie nie ograniczone możliwości do rozwoju naszego kanału oraz współpracy z innymi twórcami jak i z naszymi widzami.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, miłego dnia!

Jeżeli artykuł ci się spodobał, nie zapomnij zapisać się do Newslettera by nie przegapić żadnego nowego artykułu


(Visited 240 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Greg

Od lat Grzegorz skutecznie pomaga wielu ludziom budować internetowe biznesy, które generują pasywne dochody. Pasjonuje się automatyzacją w biznesach i jest autorem książek o tematyce tworzenia firm w internecie. Osobiście nadzoruje prace swoich podopiecznych, dzięki czemu mogą cieszyć się nieprzeciętnymi wynikami. Na blogu Inteligentny Pasywny Dochód za pomocą wpisów i podcastów dzieli się swoja wiedzą, aby inni mogli z niej korzystać realizując swoje zamierzone cele.

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This