Wynajmuj swój lokal i zarabiaj na tym dzięki AirBnb

Podziel się ...
Share

Jeśli mieszkacie w dużym domu bądź mieszkaniu i dysponujecie kilkoma bądź nawet jednym wolnym pokojem, albo po prostu często nie ma Cię w domu, masz wielką szansę na to, aby się szybko i łatwo wzbogacić. Twoje mieszkanie bądź pokój możesz wynająć na noc bądź dwie (a nieraz i na tydzień) podróżnikom, turystom, którzy z wielu przyczyn będą woleli zatrzymać się w Twoim domu, aniżeli w hotelu czy hostelu.

Sposób jest prosty. Wystarczy stworzyć konto, zalogować się, wrzucić ogłoszenie i biznes będzie się kręcił, a Wasz portfel kolejny raz będzie mógł się powiększyć o kilkaset złotych. Jak tym razem zadbać o przychód w Waszym dochodzie?

Nic trudniejszego. Wejdźcie na stronę AirBnB i stwórzcie swój profil. Już po kilku chwilach możecie liczyć na to, że Wasze ogłoszenie zobaczyć będzie mogło setki tysięcy osób podróżujących po całym świecie i które szukają noclegu akurat w Waszym mieście. W Polsce znajduje się już 3000 lokalizacji, a z dnia na dzień ich przybywa. Dołączcie do grona tych szczęśliwców, którzy już na tym zarabiają.

AirBnB jednym z najpopularniejszych serwisów na świecie

Airbnb domek na wynajemAirBnB, to jeden z najpopularniejszych serwisów na świecie, skierowanych do podróżników, ale i nie tylko. W tym miejscu możecie znaleźć tysiące ofert dotyczących płatnych noclegów w ponad 35 tysiącach miast i 192 krajów na całym świecie. Portal jest niezwykle łatwy w obsłudze. Tak, jak wcześniej wspominałem wchodzicie na AirBnB, zakładacie konto, tworzycie własną ofertę i na tym Wasza praca się kończy. Wtedy osoba zainteresowana przeszukuje oferty szukając tej idealnej dla niej, następnie kontaktuje się z właścicielem nieruchomości, po to aby ustalić z nim wszelkie szczegółowe warunki dotyczące wynajmu. Trzeba omówić koszty najmu, a także konkretny czas najmu: dzień i godzinę.

Musicie pamiętać, żeby Wasza oferta była jak najbardziej interesująca i przyciągała wzrok. Na portalu znajduje się wiele ofert osób, które proponują podobne warunki. Powinniście zadbać o szczegóły, na tyle, żeby Wasza propozycja wyróżniała się na tle innych.

Dobra lokalizacja i cena przyciągną „klientów”

Osobie zainteresowanej wynajęciem od Was mieszkania bądź pokoju zwykle zależy na lokalizacji. Zwykle największym zainteresowaniem cieszą się te miejsca, które położone są w centrum, albo niedaleko zabytków, które przyciągają zwykle rzesze turystów. Kolejnym aspektem, który przyciąga jest cena. Zazwyczaj pokoje czy mieszkania na AirBnB można wynająć o kilkadziesiąt a nawet kilkaset złotych mniej niż za hotel bądź hostel. Także trzeba pamiętać, że jednak cena tutaj gra dużą rolę. Im niższa cena, tym większe zainteresowanie odnotuje Wasza oferta. Jednym z priorytetów jakimi kierują się osoby wynajmujące jest także sam wygląd mieszkania. Wiadomo, że nikt nie będzie remontował mieszkania tylko po to, żeby oferta była lepiej widziana na AirBnB, ale zawsze można sprawić, żeby mieszkanko wyglądało ładnie, schludnie i na tyle przytulnie, że ktoś będzie się chciał u Was zatrzymać.

dom na wynajem AirBnbPamiętajcie także o tym, żeby zdjęcia mieszkania, które zrobicie i umieścicie na portalu były zachęcające, ale przede wszystkim żeby odzwierciedlały prawdziwy stan i wygląd Waszego „gniazdka”. Wiadomo, że każdy potrafi upiększyć fotografie i dokonać pewnych korekt w photoshopie, jednak powinno ono oddawać stan rzeczywisty. To samo tyczy się opisu, który umieszczacie w ofercie. Jeśli mieszkacie kilka kilometrów od centrum z kiepskim dojazdem, nie umieszczajcie informacji, że do Rynku można dojść spacerkiem w 20 minut. Jeśli osoba wynajmująca stwierdzi, że mieszkanie w znacznym stopniu różni się od oferty zamieszczonej na portalu, a informacje nie zgadzają się z rzeczywistością może wycofać się z transakcji. Co gorsza osoba niezadowolona z mieszkania może wystawić negatywny komentarz, który wpłynie z kolei na Wasze przyszłe możliwości wynajmu Waszego mieszkania. Dlatego jak widać, nie warto koloryzować i ubarwiać swoich ofert, tutaj liczy się szczerość.

Co więcej, pamiętajcie – turyści mają jednak bardzo różnorakie wymagania, zachcianki i „widzimisię”, więc nie obawiajcie się tego, że w Waszym mieszkaniu nikt nie będzie się chciał zatrzymać. Turystów, podróżników, osób przyjeżdżających do innych miast na szkolenia i konferencje jest coraz więcej, także i zapotrzebowanie na pokoje, mieszkania, apartamenty będzie także rosło.

Warunki współpracy z AirBnB są o tyle ciekawe, że portal pobiera jedynie 3 % prowizji od opłaty rezerwacyjnej, a gdy już dojdzie do ostatecznej „transakcji” wtedy AirBnB pobiera od 6 do 12 % z całej kwoty, którą wynajmujący uiści gospodarzowi. Pieniądze, które osoba wynajmująca wpłaca najpierw wpływają na konto portalu, gdzie odciągane są właśnie wszelkie prowizje (które jednak jak pisałem nie są wysokie) i następnie kwota umniejszona o prowizje przelewana jest na internetowe konto gospodarza. Warto także zaznaczyć, że wszelkie pieniądze przelewane są do osoby wynajmującej dopiero w momencie, gdy umowa najmu się zakończy.

AirBnB to niezwykle prosty sposób na to, żeby odłożyć sobie kilka groszy na kolejne wakacje. Co Wy na to? Jak Wam się podoba ten pomysł? A może macie jakieś ciekawe doświadczenia z AirBnB? Dzielcie się z nami. Piszcie do mnie w komentarzach.


(Visited 3 031 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Greg

Od lat Grzegorz skutecznie pomaga wielu ludziom budować internetowe biznesy, które generują pasywne dochody. Pasjonuje się automatyzacją w biznesach i jest autorem książek o tematyce tworzenia firm w internecie. Osobiście nadzoruje prace swoich podopiecznych, dzięki czemu mogą cieszyć się nieprzeciętnymi wynikami. Na blogu Inteligentny Pasywny Dochód za pomocą wpisów i podcastów dzieli się swoja wiedzą, aby inni mogli z niej korzystać realizując swoje zamierzone cele.

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This