Sprzedaż powierzchni reklamowej na stronie

Podziel się ...
Share

Sprzedaż powierzchni reklamowej na stronie czyli wszystko co powinieneś wiedzieć na temat sprzedaży reklam na swojej witrynie

Kolejnym, choć nieco bardziej skomplikowanym sposobem na generowanie Waszego przychodu jest sprzedawanie powierzchni reklamowej na stronach internetowych. Przy tym pomyśle trzeba się trochę wysilić, ale nie obawiajcie się, wszystkiego można się nauczyć.

W dzisiejszych czasach nie byłoby handlu, gdyby nie reklama. Biznes kręci się między innymi dzięki umiejętnemu reklamowaniu produktów i usług. Firmy, które stać na dobrą reklamę zdecydowanie lepiej sprzedają swoje produkty bądź usługi aniżeli te, których na to nie stać, albo które nie inwestują w reklamę.

Ale zacznijmy od początku…

Przeglądając strony internetowe co chwila natykamy się na reklamy. Bardzo często otwierają nam się dodatkowe okienka z reklamami, albo obraz zamazuje się wyświetlając reklamę. Przyczyna jest bardzo prozaiczna. Właściciele stron internetowych umożliwiają kontrahentom zamieszczanie reklam na swoich stronach. Sęk w tym, że owi właściciele otrzymują za to niebanalne wynagrodzenie.

Sprzedaż powierzchni reklamowej to po prostu oferowanie miejsca na swojej stronie dla reklamodawcy w zamian za korzyści finansowe. Bardzo interesujący jest fakt, że możemy sprzedać bądź wynająć firmom/ reklamodawcą różne części naszej strony.

Ale żeby jakikolwiek reklamodawca zainteresował się naszą stroną musimy zainwestować trochę czasu, żeby Wasza strona dobrze funkcjonowała. Ponadto Wasz serwis internetowy powinien posiadać interesującą treść, być popularny i dobrze wypozycjonowany we wszystkich popularnych wyszukiwarkach a także posiadać bardzo dużo unikalnych odwiedzin.

Warto tutaj wspomnieć, że jeśli wszystkie powyższe przesłanki będą spełnione, wtedy reklamodawcy zgłoszą się do was sami. Nie będziecie musieli sami zabiegać o to, żeby szukać osób zainteresowanych umieszczeniem reklam na Waszej stronie, ponieważ sami się do Was odezwą.

Jakie są stawki za umieszczenie banera na stronie internetowej? 

 sprzedaż powierzchni reklamowej na stronieStawki za umieszczenie banera na stronie internetowej są przeróżne. Wszystko zależy od tematyki strony oraz różnych czynników, między innymi to zależy od dopasowania targetu do produktu i od czasu pozostania na stronie użytkownika. Zupełnie inna będzie cena emisji reklamy na stronie z dzwonkami na telefon, a inna na portalu samochodowym.

Ile odsłon dziennie powinno zostać zanotowane na stronie internetowej, żeby strona przyciągnęła reklamodawcę i żeby on umieścił na niej baner?

I znowu odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od reklamodawcy, od jego preferencji, upodobań, popularności konkretnej usługi czy produktu.

Możemy założyć, że strona z dzwonkami telefonicznymi może osiągnąć aż 100000 miesięcznie i będzie to wartość całkiem optymalna dla takiej tematyki. Natomiast strona poruszająca jakąś niszową tematykę np. audytów operacyjnych, mimo że może zostać odwiedzona tylko przez 1000 miesięcznie będzie miała całkiem sporą wartość dla potencjalnego reklamodawcy, ponieważ zainteresowanie danym tematem jest proporcjonalne do zapotrzebowania na daną usługę/produkt.

sprzedaz-reklam-mobileIstotne jest również to, że więcej pieniędzy można zarobić bez dodatkowych pośredników. Istnieją przeróżne portale, gdzie możecie umieszczać Wasze ogłoszenia. Jednak żeby zaistnieć dla reklamodawcy, jak już wspominałem Wasza strona naprawdę musi mieć odpowiednio wysoką ilość wejść. Jest to trudne do osiągnięcia, ale nie nierealne. Sądzę, że zawsze warto spróbować.

Warto dodać całkiem ważny element do tej układanki, o którym musicie koniecznie pamiętać. Mianowicie, zgodnie z wyrokami sądów administracyjnych osoba prywatna, która udostępnia odpłatnie miejsce na stronie internetowej innemu podmiotowi, po to aby podmiot zamieścił na niej swoją reklamę, uzyskuje przychód w tytułu umowy najmu, dzierżawy lub umowy o podobnym charakterze. W związku z czym uzyskane przychody należy zaliczyć do tego źródła przychodów, pod warunkiem, że nie pochodzą one z działalności gospodarczej.

Co myślicie o tym pomyśle? Jak Wam się podoba wizja zainwestowania trochę więcej czasu, ale z możliwie większymi opcjami na zysk? Jest to prosty, według Was, sposób na pomnożenie Waszej gotówki? Czy może nudny i mało praktyczny? A może macie inne, lepsze pomysły? Czekam na Wasze opinie. Dzielcie się Waszymi przemyśleniami w komentarzach.


(Visited 2 669 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Greg

Od lat Grzegorz skutecznie pomaga wielu ludziom budować internetowe biznesy, które generują pasywne dochody. Pasjonuje się automatyzacją w biznesach i jest autorem książek o tematyce tworzenia firm w internecie. Osobiście nadzoruje prace swoich podopiecznych, dzięki czemu mogą cieszyć się nieprzeciętnymi wynikami. Na blogu Inteligentny Pasywny Dochód za pomocą wpisów i podcastów dzieli się swoja wiedzą, aby inni mogli z niej korzystać realizując swoje zamierzone cele.

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
4 lata temu

Dobrze zarabiam na reklame natywna

error: Content is protected !!
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This