Sprzedawanie szablonów na Themeforest

Podziel się ...
Share

Dzisiaj proponuję, abyśmy zajęli się nieco inną tematyką, a z racji, że ten temat nie jest mi obcy, to opiszę o kolejnym bardzo prostym sposobie na szybkie powiększenie Waszych portfeli – mianowicie sprzedawanie szablonów do wordpressa na themforest.

Dlaczego akurat wordpress? Ponieważ jak już wiesz to obecnie najlepsza platforma do blogowania, o której już pisałem w artykule:
Jak Założyć Bloga w Mniej Niż 4 Minuty

Wydaje się to nieco skomplikowane, ale absolutnie takie nie jest. W bardzo przystępny sposób możesz generować swój dochód, zbytnio się nie przemęczając.

Może jesteś kreatywny i chodzą Ci po głowie jakieś pomysły, a nawet przypominają jakieś ciekawe strony, które ze względu na swój wygląd przykuły Twoją uwagę.

Pomyśl, czy świta Ci coś w głowie? Jakiś ciekawy motyw, interesujący wzór? A może jesteś na tyle kreatywny i lubisz wymyślać nowe motywy? To idealny sposób dla Ciebie na zarobienie fajnych pieniędzy.

No dobrze. Gdzie można sprzedawać swoje szablony?

Jest taki portal jak Themeforest.

ThemeforestThemeforest jest to anglojęzyczny serwis, który zawiera ogromny zbiór (las – forest) profesjonalnych szablonów. No i oczywiście można z tego serwisu zarówno kupować, jak i sprzedawać szablony dla HTML, WordPress, Marketing (Email Templates, Landing Pages), CMS (Joomla, Drupal), eCommerce, PSD, Tumblr, Ghost themes, Blogging czy Forums.

Muszę wspomnieć, że serwis pobiera prowizję od każdego szablonu, w zależności ile ich wystawiłeś i jak długo je sprzedajesz. Prowizja może się wahać między 30 a 50 %, jednak maleje wzrast ze wzrostem sprzedaży.

Zarabianie na Themeforest, jak to działa?

Wynik sprzedaży szablonów na themeforestA teraz przedstawię Ci w skrócie plan działania zmierzający do osiągnięcia sukcesu właśnie na tym polu.

  • Zdecydowanie lepiej wyjdziecie na tym, gdy będziecie sprzedawać szablony nie ze swoich stron internetowych, ale bezpośrednio z themeforest. Powodem jest to, że wyszłoby Was to drożej, gdyż będziecie musieli utworzyć swój własny system płatności i promować te szablony z Waszej strony internetowej. Jest to o tyle trudniejsze, o ile na themeforest znajduje się „skarbnica” takich szablonów, gdzie można znaleźć wiele interesujących motywów, natomiast umieszczając je na stronie internetowej trudno będzie do nich w ogóle dotrzeć – przynajmniej w początkowej fazie
  • Bardzo ważny jest design szablonu. Zadbajcie o to, żeby różnił się od innych. Żeby przykuwał wzrok i oferował coś unikalnego, na tyle że osoba, która przegląda pięćdziesiąty szablon stwierdzi, że to Wasz ma to coś, na czym jej dokładnie zależy. Może się zdarzyć, że Wasz szablon będzie „bez duszy”, wtedy może dojść do sytuacji, że po prostu będzie zalegał gdzieś na themeforest przez lata i nikt nigdy się nim nie zainteresuje.
  • Pamiętajcie, że kodowanie szablonów musi opierać się na zasadach, które są zbieżne ze standardowym kodem wordpressa.
  • Przed umieszczeniem szablonu na themeforest warto zastanowić się nad wybraniem do niego odpowiedniej kategorii. Pomoże to umieścić Wasz szablon w grupie „unikatowej”, w której znajduje się niewiele motywów, przez co Wasz szablon będzie miał większe szanse na „wybicie się”. Niektóre kategorie zawierają setki szablonów, a niektóre dosłownie kilka, dlatego warto poświęcić kilka minut na tę z pozoru błahą czynność.
  • Ważna jest funkcjonalność i elastyczność. Często osoby, które kupują szablony z góry zakładają, że będą chcieli dodać bądź zmienić kilka drobnych szczegółów do Waszego szablonu, dlatego warto zadbać o to, żeby było to możliwe. Może też zaistnieć taka sytuacja, że klient będzie oczekiwał, że to Wy dokonacie pewnych zmian i przeróbek. Pamiętajcie o tym, że ważne jest zaznaczenie już na samym początku, że każda zmiana będzie generowała kolejny (choć nieraz niewielki) koszt dla klienta. Oczywiście o ile Wam na tym zależy.
  • Pamiętajcie także o tym, że themeforest nie jest Waszym klientem. Nie wystarczy, niestety, to, że wrzucicie tam szablony i będziecie po prostu czekać na zysk. Musicie „doglądać interesu” od czasu do czasu. Po to, żeby zmaksymalizować Wasz rynek docelowy postarajcie się, aby Wasze szablony były zarówno możliwie najlepiej przystosowane do konkretnych osób, jak i użyteczne dla większej grupy odbiorców. To na pewno sprawi, że Wasze szablony będą sprzedawały się bardzo dobrze, jednak osiągnięcie tego jest nie lada wyczynem.
  • Postarajcie się udokumentować (czyli mniej więcej opisać jak krok po kroku doszliście do tego, co stworzyliście) Wasze szablony, po to, aby ewentualni klienci mogli bez trudu stać się ich użytkownikami. Nie zawsze Waszym klientem będzie super znawca nowych technologii czy maniak komputerowy, dlatego warto wyjść im naprzeciw i ułatwić im użytkowanie Waszych szablonów. To także może zjednać Wam przyszłych, stałych klientów.
  • Na sam koniec ostatnia, wydawać by się mogło, banalna rada. Przed umieszczeniem Waszego szablonu na themeforest skonsultujcie się z kimś zaufanym i zapytajcie o jej/ jego opinię czy szablon, nad którym ostatnio pracowaliście i włożyliście tyle pracy jest ok, czy nie zawiera rażących błędów, czy na pewno jest dopracowany na tyle, ile to możliwe. Może Wam się to wydać nie do końca potrzebne, ale uwierzcie mi, po długich godzinach jakie spędziliście dopracowując najdrobniejszy szczegół, mogliście zapomnieć, albo przeoczyć jakieś z początku nieistotne szczegóły.

Także, gdy już porozmawiacie ze znajomą osobą, dostaniecie od niej pozytywny feedback, nie pozostaje Wam nic innego jak tylko umieszczenie Waszego szablonu na themeforest i czekanie na zysk, sporadycznie doglądając Waszego nowego interesu.

Co Wy na to? Podzielcie się swoimi przemyśleniami. Piszcie, co myślicie o sprzedawaniu szablonów na themeforest. Podoba Wam się taka forma zarabiania pieniędzy? A może macie jakieś inne, ciekawe pomysły? Czekam na Wasze komentarze i pomysły.


(Visited 3 719 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Greg

Od lat Grzegorz skutecznie pomaga wielu ludziom budować internetowe biznesy, które generują pasywne dochody. Pasjonuje się automatyzacją w biznesach i jest autorem książek o tematyce tworzenia firm w internecie. Osobiście nadzoruje prace swoich podopiecznych, dzięki czemu mogą cieszyć się nieprzeciętnymi wynikami. Na blogu Inteligentny Pasywny Dochód za pomocą wpisów i podcastów dzieli się swoja wiedzą, aby inni mogli z niej korzystać realizując swoje zamierzone cele.

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Kamiński
6 lata temu

Zaczynać zarabiać na sprzedaże szablonów bardzo trudno. Ale to może mieć duży sukces w przyszłości. :)

error: Content is protected !!
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This