Pokemon GO II – aktualizacja!

Podziel się ...
Share

Pokemon GO to niewątpliwie gra XXI wieku!

Trudno nie zauważyć tego co przez Pokemon GO dzieje się na ulicach niemal każdego miasta i każdej wsi w naszym kraju nie mówiąc o tym, co przeżywają mieszkańcy krajów bardziej pokemon gorozwiniętych takich jak Wielka Brytania, czy Stany Zjednoczone.

Ale mnie interesuje zawsze jedno! Nie może być tak, że zarobią na tym tylko twórcy tej wyśmienitej gry :)

Jeśli wiesz już o czym będzie ten wpis to miłego czytania – no i zarabiania pieniędzy na tym za czym biegną całe masy ludzi :)

Dokładnie na tym to polega. Zwłaszcza marketing internetowy pozwala wykorzystać ten niesamowity trend jaki dają te pokemonowe stworki :)

Twórcy gry wykorzystali popularną funkcję GPS, która pozwoliła na odwzorowanie naszego rzeczywistego świata i przeniesieniu go do aplikacji naszych telefonów. Dzięki temu wcielamy się w rolę trenerów i zaczynamy łapać i trenować pokemony.

Spójrz na to do czego niektórzy ludzie są zdolni grając :)

 

To jest oczywiście zły element tej gry, ale nam chodzi o coś zupełnie innego – prawda?

Tam gdzie świat oszalał – tam muszą być pieniądze i jak się okazuje są – i to całkiem spore!

Pokemon GO – najlepiej zarabiająca aplikacja!

Pokemon GO to obecnie najpopularniejsza i najlepiej zarabiająca aplikacja obu sklepów (Apple i Google). Dzienne obroty to kwoty w przedziale od 1 miliona do 2,3 milionów dolarów. Niemało.

Przeczytałem w raporcie Wall Street Journal o tym iż pieniądze rozchodzą się w wielu kierunkach. Swoją część otrzymują Apple i Google, jako właściciele mobilnych sklepów. Trzecia działka idzie do developera, studia Niantic, które przecież narodziło się wewnątrz Google przed tym jak zaczęli działać już na własną rękę. Później jest The Pokémon Company (Nintendo jest zaledwie jednym z właścicieli tej korporacji). Finalnie – Nintendo, które zainwestowało w prace Niantic. Oprócz zarobków dla twórców gry zarabiają osoby, które potrafią wgryźć się w temat Pokemon GO i wykorzystać nurt jaki On niesie.

David Gibson, analityk z Macquarie Research, przedstawił swoje przypuszczenia portalowi Business Insider w taki sposób:

„Tytuł był wspólnie stworzony przez Niantic, Pokémon Company i Nintendo. Zakładamy, że z każdych stu jednostek, jakie gra zarobi w sklepie, trzydzieści trafia do właściciela sklepu, po trzydzieści do Niantic i Pokémon oraz dziesięć do Nintendo.”

To, że to zaledwie początek internetowej przyszłości, na której warto oprzeć swój wirtualny biznes śmiało można wywnioskować z przeciekających reklam odnośnie tego jak ta gra będzie ewoluowała. Z resztą sam zobacz:

 

Jak widzisz w niedługim czasie będziemy mogli grać ze swoimi przyjaciółmi, znajomymi, rodziną i razem na jednym polu walki będziemy bronili naszego wirtualnego świata.

Ale to jest gra! :)
Zobaczymy więc, czy na tym wszystkim może zarobić pieniądze przeciętny Kowalski!

 

 

 

Pięć pomysłów na zarabianie z Pokemon GO!

  1. Wykorzystanie ruchu
  2. Gadżety i koszulki
  3. Dawanie pokemonowych gratisów
  4. Konkursy w oparciu o pokemony
  5. Zarabianie na grze

Teraz przejdźmy do omówienia każdego z tych pomysłów.

1.Wykorzystanie ruchu

Nawet nieświadomie, ale czytasz ten artykuł o Pokemon GO, który napisałem, aby podzielić się z Tobą sposobami na to jak możesz wykorzystać falę, która niesiona przez miliony ludzi na całym świecie sprawia, że dzięki temu mam większy ruch na stronie. Jak myślisz? Ile osób dziennie wyszukuje w wyszukiwarce frazy Pokemon GO?

No właśnie. Wystarczy, że w odpowiednim czasie podepniesz się pod nurt i nawiążesz w temacie swojego biznesu o tej fali – w tym konkretnym przypadku wykorzystałem szum w okół pokemonów, aby ściągnąć większy ruch na swoją stronę. Możesz zrobić dokładnie to samo. Pamiętaj, aby z motywu tej fali uczynić główny temat swojego wpisu przeplatając go z własnym biznesem lub pomysłem na biznes.

2. Gadżety i koszulki

W ostatnim czasie widziałem serię filmików, które pokazują pokemonowych maniaków, którzy wręcz szukają jakichś maskotek, zabawek czy przedmiotów rodem z pokemonów. Śmiało mogę zaryzykować, że ten trend utrzyma się przez najbliższe nie tylko miesiące ale i lata.

Znając zaangażowanie twórców gry to wiem, że największa fala jeszcze nie nadeszła, a kolejne usprawnienia, które będą pojawiały się w aplikacjach powodować będą ciągłe zaangażowanie wśród wyznawców pokemonowego świata.

Pomyśl założeniem własnej firmy z gadżetami ze świata Pokemon GO lub własnego sklepu internetowego z koszulkami i różnego rodzaju maskotkami. Jestem przekonany, że Twój sklep nawet pomimo ciągle rosnącej konkurencji będzie utrzymywał się na listach najlepiej sprzedających sklepów w obecnym czasie.

3. Dawanie pokemonowych gratisów

Nie dawno słyszałem, że jeden z najbardziej popularnych w naszym kraju parków rozrywki Energylandia w Zatorze zorganizowało akcję marketingową, w której zapowiedzieli, że każdy kto złapie Pokemona na terenie Parku otrzyma przy wyjściu zwrot 50% kosztów biletu. Możesz sobie wyobrazić co się działo w tym parku w dniach promocji. Miejsca na parkingach nie szło znaleźć przez kilka dni nie tylko w pobliży parku ale w samym mieście.

Jeśli umiesz przełożyć i stworzyć jakąś promocję pasującą do swojego biznesu to koniecznie zrób to jak najszybciej.

4. Konkursy w oparciu o pokemony

Niemal każdy kto wie, że to o czym pisze jest niemal najsilniejszym narzędziem do angażowania ludzi we własny biznes. Konkursy w każdym wydaniu, a zwłaszcza jeśli dotyczą rzeczy, o których trąbi cały świat mogą spowodować wystrzał Twojego biznesu bez względu na to co dzisiaj robisz. Już dzisiaj pomyśl jakie możesz przeznaczyć nagrody dla zwycięzców Twojego konkursu i zapoznaj się z grą, aby wiedzieć jak zorganizować konkurs, który będzie nawiązywał do Twojej działalności.

5. Zarabianie na grze

Jednym pewnikiem co do dzisiejszych gier jest to, że jeśli twórca chce zatrzymać w niej ludzi na długie lata to musi sprawić, żeby uczestnicy mieli dla siebie korzyści. Przykład Second Live pokazał ile wyłoniło się wirtualnych, ale rzeczywistych milionerów w wielu poniżej 20 lat na całym świecie. Mogę się założyć, że Pokemon GO w niedługim czasie ewoluuje do gry, która da coś o wiele cenniejszego niż tylko świetną zabawę. Więc warto zainwestować czas już teraz, aby osiągnąć jak najwięcej w wirtualnym świecie, aby później przenieść na prawdę dużo (gotówki) do świata rzeczywistego.

Jeśli też nasuwają Ci się pomysły jak wykorzystać Pokemon GO do zapełnienia swojego portfela to napisz w komentarzu poniżej. Napisz też jak Ci się podobał artykuł i co sądzisz o szaleństwie jaki ogarnął cały świat na temat tej wirtualnej, a może już prawdziwej gry – jak sądzisz?

 


(Visited 647 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Greg

Od lat Grzegorz skutecznie pomaga wielu ludziom budować internetowe biznesy, które generują pasywne dochody. Pasjonuje się automatyzacją w biznesach i jest autorem książek o tematyce tworzenia firm w internecie. Osobiście nadzoruje prace swoich podopiecznych, dzięki czemu mogą cieszyć się nieprzeciętnymi wynikami. Na blogu Inteligentny Pasywny Dochód za pomocą wpisów i podcastów dzieli się swoja wiedzą, aby inni mogli z niej korzystać realizując swoje zamierzone cele.

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This