Jak zarabiać na dropshippingu.

Podziel się ...
Share

Dropshipping – zarabianie bez inwestowania?

Sprzedaż internetowa w Polsce nie maleje. Zakupy online pokochali ludzie na całym świecie. Rynek e-Commerce, który wart jest w Polsce już 40 miliardów złotych, wciąż się rozrasta i przyciąga kolejne firmy, które korzystają z jego ogromnego potencjału. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się modelowi logistycznemu, który z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie w sprzedaży internetowej. Mowa tutaj o dropshippingu.

 

Dropshipping to model logistyczny, który polega na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę.  Zadaniem sklepu internetowego w tym modelu jest zbieranie zamówień i przesyłanie ich do dostawcy, który wysyła towar do klienta.

 

Jak to wygląda w praktyce?

W praktyce wygląda to tak, że sprzedawca nie magazynuje towaru, nie musi inwestować w niego swoich pieniędzy, nie zajmuje się też logistyką. Gdy klient dokona zakupu, hurtownia dropshippingowa pakuje towar oraz przesyła go do klienta. Po opłaceniu przez klienta zamówienia, sprzedawca otrzymuje prowizję od zakupionych produktów.

Niebywałą zaletą tego modelu jest już sam fakt, że chcąc sprzedawać nie musisz inwestować w towar, magazynować go, ani też martwić się o logistykę. Te obowiązki przejmuje za Ciebie hurtownia, z którą zawarłeś umowę. Zaoszczędzone tym sposobem środki przeznaczasz najogólniej rzecz biorąc na marketing, czyli promocję swojego sklepu i poszczególnych produktów, przyciągając jak największą liczbę klientów.

Dla kogo dropshipping?

Dropshipping to rozwiązanie dobre niemalże dla każdego. Skorzystać mogą Ci, którzy chcąc zacząć swoją przygodę z własnym biznesem, a nie dysponują środkami, które mogliby zainwestować. Model ten to również dobra opcja dla tych, którzy zajmują się już sprzedażą lecz chcą np. poszerzyć swój asortyment. Zyskać na tym mogą zwłaszcza małe sklepy internetowe, które sprzedają niewielkie ilości produktów, a dzięki dropshippingowi mogą znacznie wzbogacić swoje sklepy nie inwestując w towar swoich pieniędzy i nie ryzykując zamrożenia swoich środków.

Główne zalety dropshippingu.

  • Znaczna redukcja kosztów spowodowana tym, że nie musisz inwestować w towar.
  • Wyeliminowanie ryzyka związanego z zamrożeniem kapitału.
  • Oszczędność czasu dzięki temu, że nie musisz zajmować się pakowaniem i wysyłką towaru, możesz zająć się działaniami promocyjnymi dla swojego sklepu.
  • Sklep w oparciu o dropshipping to też świetna okazja dla tych, którzy pracują na etacie, ale chcą sobie dorobić do etatu.

Zarobki w dropshippingu.

Nietrudno się domyślić, że w dropshippingu zarobki zależne są od nałożonej marży, ilości sprzedanego towaru oraz kosztów, jakie ponosisz. Aby dobrze zarobić korzystając z tego modelu logistycznego trzeba podjąć odpowiednie działania, związane z wypromowaniem Twojego e-sklepu. Trzeba zadbać o pozycjonowanie sklepu w wyszukiwarkach, reklamy Google AdWords oraz Media Społecznościowe, mailingi, newslettery.

Obsługa klienta to podstawa.

Żadne działania nie będą skuteczne, jeśli nie zadbasz o odpowiednią obsługę klienta. To podstawa w budowaniu wizerunku Twojej firmy i w budowaniu relacji z klientami. Dropshipping daje ogrom możliwości praktycznie bez żadnego ryzyka. Dlatego też rozwiązanie to nie traci na popularności. Przy stosunkowo niskich kosztach możesz zbudować swoje własne Imperium Internetowe, nie potrzebując ogromnych funduszy na start.


Tutaj wysłuchasz nagrania na, którym opowiadam o swoich początkach i pierwszych sklepach online =>

E-Commerce dla początkujących – jak krok po kroku rozpocząć przygodę z własnym e-sklepem bez inwestycji


(Visited 990 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Greg

Od lat Grzegorz skutecznie pomaga wielu ludziom budować internetowe biznesy, które generują pasywne dochody. Pasjonuje się automatyzacją w biznesach i jest autorem książek o tematyce tworzenia firm w internecie. Osobiście nadzoruje prace swoich podopiecznych, dzięki czemu mogą cieszyć się nieprzeciętnymi wynikami. Na blogu Inteligentny Pasywny Dochód za pomocą wpisów i podcastów dzieli się swoja wiedzą, aby inni mogli z niej korzystać realizując swoje zamierzone cele.

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This