Jak zacząć prowadzić swój sklep internetowy

Podziel się ...
Share

Jak prowadzić swój sklep w internecie ?

Cześć! Witam cię w kolejnym wpisie, w którym pokażę ci jak możesz zarobić prowadząc własny sklep internetowy oparty o model dropshippingu.

Dzisiaj dowiesz się:

  • Co to jest dropshipping i jak działa
  • Jak zacząć swoją przygodę z dropshippingiem
  • Jakie są koszty prowadzenia takiego sklepu

A więc zacznijmy od początku!

1.Co to jest dropshipping i jak działa

 

Dropshipping- jest modelem logistycznym, w którym pomija się magazynowanie towarów u właściciela sklepu internetowego. Wysyłka jest prowadzona prosto z hurtowni z którymi współpracujesz. Twój sklep jest pośrednikiem pomiędzy hurtownią a klientem i zarabia na marży którą nakłada na produkty.
Największy minus tego modelu to ograniczone możliwości wpływu na jakość produktu oraz problemy z wysyłką. Hurtownie, z którymi przyjdzie Ci współpracować powinny być przez Ciebie dokładnie zweryfikowane. Muszą być rzetelne i godne zaufania

Najlepszym opisem jak działa dropshipping będzie ten obrazek:

Dropshipping, e-sklep, sklep online

 

 

2. Jak zacząć przygodę z dropshippingiem?

 

Pierwszą rzeczą

od której musisz zacząć, jest znalezienie platformy na której będziemy stawiać swój własny sklep. Polecę Ci tutaj platformę ec-at. Jest to polska platforma na której możesz postawić własny e-sklep od zera, lub kupić już gotowy e-sklep. Dostajesz tutaj najlepsze oprogramowanie na rynku do sprzedaży w internecie, dzięki czemu zyskujesz nieograniczone możliwości jego rozwoju. Na platformie ec-at masz dostęp do bazy ponad 1 000 000 produktów oraz ponad 150 hurtowni. 

Następnym drugim krokiem

jest wybranie grupy docelowej której będziesz sprzedawać wybrane przez ciebie produkty. Musisz się tutaj zastanowić najpierw komu i co chcesz mu później sprzedać, musisz znaleźć swoją niszę w której będziesz czuć się dobrze. Pamiętaj! Przede wszystkim zbiór cech i możliwości jakie posiadasz Ty sam stanowią odpowiedź, która nisza jest dla Ciebie. Musisz się bardzo dobrze zastanowić która nisza jest dla ciebie. Jeżeli ma ona same plusy zastanów się jeszcze raz.

Trzecim krokiem

jest założenie działalności. Niestety polskie prawo wymaga od Ciebie założenie działalności do sprzedaży w sklepie internetowym. Od tej reguły jest tylko jeden wyjątek gdy twój przychód ze sprzedaży nie przekracza 50% minimalnej krajowej, czyli na ten moment rok 2019 jest to 1125zł. Prowadzisz wtedy działalność nieewidencjonowaną. W momencie w którym przekroczysz ten próg jesteś zobowiązany założyć działalność gospodarczą.

Wreszcie nadszedł wiekopomny moment stworzenie twojego e-sklepu.

pieniądze, zarobek

Zastanawiasz się teraz pewnie jakie są koszty początkowe już ci tłumaczę. W pełni skonfigurowany sklep internetowy to koszt około 5000zł, nie łudź się szukać okazji u freelancerów-amatorów którzy oferują stawki na poziome 1000zł gdyż efekt będzie mizerny a przecież chcesz by twój sklep wyglądał w pełni profesjonalnie.

Tak naprawdę by zminimalizować koszty startowe będziesz potrzebować dwóch rzeczy:

  1. Miejsce na serwerze oraz domenę
  2. System CMS

Domena– inaczej nazwa strony np. twojsklep.pl koszty domeny są zróżnicowane a zaczynają się już od 10zł/rok

Hosting – czyli inaczej mówiąc miejsce na serwerze. Dobry i stabilny hosting kosztuje około 200-300zł, lecz często firmy hostingowe odraczają płatność  dla nowych klientów gdzie przez pierwszy rok mamy „darmowy”.

Certyfikat SSL – nie jest on konieczny, jednak jeśli chcesz by twój sklep wyglądał w pełni profesjonalnie warto go posiadać. Sklep internetowy to jednak przepływ gotówki i warto by był on bezpieczny, tak samo jak to by klient czuł się bezpiecznie i nie bał się wydać gotówki, która trafi do twojej kieszeni. Koszt certyfikatu nie przekroczy budżetu 100 zł w skali roku, a często jego podstawowa wersja jest dołączana w ramach usługi hostingu.

System CMS – w tym przypadku będzie to wyżej polecana platforma ec-at.

Piątym krokiem

jest konfiguracja twojego sklepu, integracja z hurtownia, koszt połączenia twojego sklepu z hurtownią to koszt od 150-500zł netto za miesiąc. Ogromne koszty prawda ? Nie masz się na szczęście co bać platforma ec-at daje nam możliwość darmowej integracji naszego sklepu z hurtownią. Zostaje ci tylko dodać produkty, które będziesz sprzedawał dla swoich klientów, ostatnie dopracowanie ustawień i gratulacje twój e-sklep jest gotowy by zacząć generować zyski.

Nie zapomnij o marketingu, jest od jedną z najważniejszych rzeczy jeżeli chodzi o sprzedaż produktów, musisz dbać o to by twoja strona była „chodliwa” jednym z najlepszych sposobów na wypromowanie naszego sklepu są social media. Dlaczego ?  Ponieważ praktycznie każda osoba na świecie korzysta z Facebooka czy Instagrama. Social media posiadają bardzo dobre narzędzia marketingowe, dzięki którym spowodujesz większy ruch na twoim sklepie.

 

Podsumowanie

Jeżeli tu dotarłeś to już ci gratuluję ponieważ widzę że jesteś zmotywowany i gotowy do rozpoczęcia prowadzenia swojego własnego e-sklepu. Dropshipping jak mogłeś zauważyć na samym początku potrzebuje dużego nakładu pracy oraz zaangażowania, lecz gdy twój sklep już wystartuje jest on praktycznie bezobsługowy. Mam nadzieję że wpis ci się podobał, i życzę Ci miłego dnia!


(Visited 346 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Greg

Od lat Grzegorz skutecznie pomaga wielu ludziom budować internetowe biznesy, które generują pasywne dochody. Pasjonuje się automatyzacją w biznesach i jest autorem książek o tematyce tworzenia firm w internecie. Osobiście nadzoruje prace swoich podopiecznych, dzięki czemu mogą cieszyć się nieprzeciętnymi wynikami. Na blogu Inteligentny Pasywny Dochód za pomocą wpisów i podcastów dzieli się swoja wiedzą, aby inni mogli z niej korzystać realizując swoje zamierzone cele.

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This