Jak Zacząć Biznes z Dropshippingiem

Podziel się ...
Share

Jak Zacząć Biznes z Dropshippingiem

jaz zacząć biznes z dropshippingiem

Jak pewnie czytałeś w jednym z naszych poprzednich postów (tutaj), dropshipping jest modelem logistycznym, w którym nie musisz martwić się o magazynowanie towaru, zaopatrzenie itd, ponieważ towar jest wysyłany z hurtowni bezpośrednio do klienta. Wygląda na bardzo wygodny system, ale jak zacząć? Nie martw się, mam na to rozwiązanie. Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie to może być proste.

1. Zacznij planować!

Jak wszystko w biznesie, zaczynanie działalności w sieci wymaga sporej ilości planowania. Posiadanie strategii pozwoli Ci nie tylko szybciej osiągnąć sukces, ale również da Ci pewność siebie i motywację, by iść do przodu. By pozostać zdeterminowanym, powinieneś wiedzieć, jaki będzie każdy Twój następny krok. Zacznij od pomysłu i po prostu sukcesywnie krok po kroku realizuj plan. Super! Ale co, jeśli nie masz pomysłu?

By wymyślić koncept Twojego sklepu, spróbuj stworzyć listę kategorii, które chciałbyś przetestować. Byłoby najlepiej, gdyby to było Twoje hobby, lub coś, czym jesteś zainteresowany, ale nie jest to konieczność. Na przykład: jeśli jesteś sportowcem, pomyśl o różnych dyscyplinach sportowych, lub jeśli lubisz piec, pomyśl o różnych rodzajach ciast i ciastek, oraz co może być potrzebne do ich przyrządzenia. Znajdź powiązane kategorie, będziesz potrzebował ich później.

Jeśli już ustaliłeś jakie są obszary Twojego zainteresowania, możesz pójść o krok dalej i zwizualizować sobie swojego potencjalnego klienta. Niedługo będziesz mógł dowiedzieć się ode mnie więcej o profilowaniu klientów, co jest bardzo przydatne przy planowaniu akcji marketingowej i strategii produktu.

2. Jak znaleźć swoją niszę?

Okej, skoro już wiesz, kim jest Twój potencjalny klient i czym może być zainteresowany, czas na zbadanie gruntu i przeszukanie sieci. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, jaką niszę wybrać, nie martw się, teraz będziesz miał szansę, żeby to ustalić. Odwiedź popularne serwisy sprzedaży online i zobacz, jakie produkty są tam na topie. Czy myślisz, że mógłbyś sprzedawać podobne towary? Czy znajdzie się dla Ciebie miejsce na tym rynku wśród konkurencji? Jeśli odpowiedziałeś „tak”, to po prostu spróbuj! Najlepszą rzeczą związaną z dropshippingiem, jest to, że możesz eksperymentować, próbować nowych rzeczy i jeśli nie działają, to zawsze możesz spróbować czegoś innego.

3. Wybór platformy.

Na rynku dostępnych jest wiele platform, idealnych do pracy z modelem dropshipping, np. Shopify, WooCommerce, czy Magneto (między innymi). Niektóre z nich są darmowe, a niektóre płatne. Więc którą powinieneś wybrać? To zależy od poziomu Twojego doświadczenia, budżetu, oczekiwań, i typu biznesu, jaki chcesz stworzyć. Jeśli zaczynasz od zera, bez jakiejkolwiek wcześniejszej styczności z e-commerce, możesz spróbować Shopify. Bardzo łatwo jest założyć tam sklep i mają oni duży wybór gotowych wzorów sklepu. Obecnie możesz przetestować serwis bezpłatnie na 14 dni, a później subskrypcja kosztuje 29-299$ za miesiąc.

4. Wady i zalety dropshippingu

Jak wiesz, nie istnieje idealny system. Dropshipping daje dużo możliwości, ale ma też swoje wady. Poniżej wymienię ich listę, oraz wspomnę o niewątpliwych zaletach.

Zalety:

  • Możesz przetestować swoje pomysły w praktyce, a jeśli nie uda Ci się za pierwszym razem, możesz spróbować czegoś innego, bez dodatkowych kosztów.

  • Jak wspomniałem na początku postu, dropshipping daje Ci wolność od opłat za powierzchnie magazynowe i martwienie się o stan towaru.

  • Koszt rozpoczęcia swojej działalności jest bardzo niski w porównaniu do tradycyjnego modelu. Ryzyko utraty pieniędzy jest więc niskie.

  • Możesz pracować z domu, lub z innego dowolnego miejsca na ziemi. Jedyną rzeczą potrzebną Ci do pracy jest komputer podłączony do internetu.

  • Po wstępnym ustawieniu sklepu, będzie on generował dochód pasywny. Oznacza to że nie musisz cały czas wkładać pracy w sklep, by przynosił on zyski.

Wady:

  • Nie możesz kontrolować stanu produktów na magazynie oraz czasu wysyłki

  • Nie sposób także kontrolować jakości produktu

Teraz już wiesz, czego możesz się spodziewać na początku Twojej przygody z e-commerce i dropshippingiem. Jeśli spodobał Ci się post, zapisz się do Newslettera, żeby zawsze być na bieżąco!


(Visited 240 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Greg

Od lat Grzegorz skutecznie pomaga wielu ludziom budować internetowe biznesy, które generują pasywne dochody. Pasjonuje się automatyzacją w biznesach i jest autorem książek o tematyce tworzenia firm w internecie. Osobiście nadzoruje prace swoich podopiecznych, dzięki czemu mogą cieszyć się nieprzeciętnymi wynikami. Na blogu Inteligentny Pasywny Dochód za pomocą wpisów i podcastów dzieli się swoja wiedzą, aby inni mogli z niej korzystać realizując swoje zamierzone cele.

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This