Jak prowadzić profil firmowy na Facebooku

Podziel się ...
Share

Jak prowadzić swój profil na Facebooku

Like facebook

Prawdopodobnie zastanawiałeś się kiedyś, czy jest jakiś uniwersalny sposób na to by wypromować swój profil na facebooku i uzyskać duży ruch na nim.

Niestety takiego uniwersalnego sposobu nie ma, w związku z tym postanowiłem napisać ten artykuł, w którym postaram się wyróżnić kilka typów działań, które wzbudzą większe zaangażowanie na twoim Fanpage.

 

1. Liczy się dobre wrażenie

Najważniejszą rzeczą jaką powinieneś rozwijać w swoich social mediach jest to, byś budował zaufanie z użytkownikami. Dostarczaj swoim fanom ładne zdjęcia, ciekawe wpisy itp. To czy potraktujesz to poważnie czy dla zabawy zależy tylko od Ciebie, ale pamiętaj im lepiej do tego podejdziesz tym lepszy efekt uzyskasz. Twoje wpisy powinny budzić podziw i przykuwać uwagę. Dobre wrażenie liczy się tylko za pierwszym razem. Ludzie są pamiętliwi i rzadko dają drugą szansę.

 

2. Wzywaj do działania

Wezwanie do działania to jedna z najważniejszych rzeczy na Facebooku. Działa to nie tylko na nas samych ale też na cały twój fanpage! Budujesz dzięki temu zasięg, algorytm facebooka bardziej promuje posty, które mają większą aktywność użytkowników. Zadawaj w postach pytania by ludzie zaczęli komentować, staraj się wywoływać dyskusję w komentarzach. Daj im możliwość by dokończyli jakiś śmieszny obrazek, lub by przerobili twoje zdjęcie. Masz także opcję wyboru np. Czy wolą „samochody” czy „motocykle”. Takie głosowania zwiększają aktywność ludzi pod twoim postem. Sposobów na zwiększanie aktywności jest naprawdę multum, wystarczy użyć wyobraźni.

 

3. Promocje dla fanów

Jeśli posiadasz swój własny sklep internetowy(jak go stworzyć pisaliśmy tutaj) bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być, promocje dla fanów. Dlatego stwórz specjalne kody rabatowe, zniżki dla lubiących twój profil na facebooku, to dobra metoda na zwiększenie zasięgów. Ilość promocji jaką będziesz udostępniał dla twoich fanów jest zależna od tego ile ty im chcesz dać.

 

4. Materiały fanów

Twoja grupa docelowa to prawdziwy skarb. To właśnie dzięki nim twoja strona jest pozycjonowana. Jeżeli chcesz by to oni pomogli Ci w rozpowszechnieniu twojej strony, stwórz akcje. Jaką akcje? Zachęć twoich fanów do wysyłania tobie zdjęć np. z nową zakupioną koszulką, albo niech pochwalą się zdjęciem z twojej restauracji.

 

5. Rozmawiaj z fanami

Nie zapominaj, że twoi fani  też potrzebują uwagi. Rozmawiaj z nimi w komentarzach, na tematy do których możesz się odnieść, z pewnością poprawi to wasze relacje i wzbudzi zaufanie. Od czasu do czasu pojawią się również niemiłe komentarze, warto je przeczytać ale nie zawsze bierz je do siebie jeśli są obraźliwe. Pod żadnym pozorem takich komentarzy nie usuwaj! Ale dlaczego ? Jest jedna prosta zasada. Jeżeli ktoś Cię nie krytykuje znaczy, że nic jeszcze nie osiągnąłeś. Po za tym jest to kolejny komentarz który podbija twoje statystyki.

 

6. Integruj Social Media

Instagram

Facebook jak i Instagram bardzo dobrze ze sobą współgrają. Warto zintegrować konto Facebook z Instagramem. Takie połączenie profili zwiększa zasięgi, przyczynia się do tego chęć promowania Instagrama przez właścicieli Facebooka. Pamiętaj, że kluczem do dobrego profilu na Instagramie są dobrej jakości zdjęcia. Ale o tym jak prowadzić swój profil na Instagramie pisałem tutaj.

 

7. Druga strona medalu

Staraj się pokazywać swoim fanom od drugiej strony, pokazuj materiały z backstage, jak wygląda „dzień z życia” twój lub w twojej firmie. Ludzie są bardzo ciekawscy na temat jak to wygląda „od kuchni”. Pokazanie im tego, może bardzo fajnie zwiększyć twoje zasięgi, przez większą ilość wejść.

 

Jak prowadzić profil na Facebooku ?

Reasumując w mediach społecznościowych najczęściej spotyka się dwa podejścia.

Robić to co inni tylko o wiele lepiej. Nie ma w tym niczego złego. Jeżeli to działa to czemu z tego nie skorzystać?

Serwowanie nowości prowadzenie profilu w niebanalny sposób, oryginalny przekaz wizualny. Najkrócej ujmując wyróżnienie się spośród tego całego tłumu, który Cię otacza.

 

Mam nadzieję że powyższe porady pomogą Ci w rozkręceniu twojego profilu Facebookowego.

 


(Visited 196 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Greg

Od lat Grzegorz skutecznie pomaga wielu ludziom budować internetowe biznesy, które generują pasywne dochody. Pasjonuje się automatyzacją w biznesach i jest autorem książek o tematyce tworzenia firm w internecie. Osobiście nadzoruje prace swoich podopiecznych, dzięki czemu mogą cieszyć się nieprzeciętnymi wynikami. Na blogu Inteligentny Pasywny Dochód za pomocą wpisów i podcastów dzieli się swoja wiedzą, aby inni mogli z niej korzystać realizując swoje zamierzone cele.

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This