Fenomen BITCOINa, Czyli Co Zarabiamy W Dzisiejszym Świecie

Podziel się ...
Share

BitCoin cyfrowa potęga wymiany wartości

Jedni się go boją jak ognia, drudzy zarabiają na nim miliony. Rządy robią co mogą, aby się go pozbyć, a kiedy widzą, że nie mają szans – po prostu legalizują go jako dozwoloną walutę. Tak w skrócie można powiedzieć o fenomenie BitCoina! Czy to przypadek?

Rosnąca Jego popularność bije wszelkie rekordy i to nie tylko te mówiące o tej fenomenalnej, cyfrowej walucie, ale zwłaszcza o jej ekspresowo rosnącej cenie. Z pewnością warto przyjrzeć się wzrostowi wartości tej kryptowaluty.

W początkowej fazie rozwoju, a dokładnie 5 października 2009 ustalono, że 1 dolar to równowartość 1309 BTC (skrót BitCoin), natomiast 09 października 2010 jeden BitCoin jest równowartością 1 dolara. Dzisiaj (w momencie pisania tego artykułu) jego wartość oscyluje w granicach 3900 – 4500$ za jednego BTC.

Żadna wróżka nie mogła przewidzieć, że od 2010 roku z 1$ zrobi się 4000$. Szacuje się, że jego cena do 2021 roku osiągnie granicę 100 000 zł. Pożyjemy zobaczymy, ale już nie wątpię, że jest to możliwe – raczej dzisiaj zastanawiam się skąd wziąć kolejne pieniądze, aby w niego zainwestować, bo robię to nagminnie :)

BitCoin to pierwsza kryptowaluta, która swój początek datuje na 2008 rok. Niemniej jednak, pierwszy raz została ona opisana dekadę wcześniej przez programistę Wei Daia. Jej obecną formę umocował na wirtualnym rynku Satoshi Nakamoto, którego nieoficjalnie nazywa się jednym z twórców tej cyfrowej waluty. Właściwie do dzisiaj nie wiadomo kto tak na prawdę stoi za jej stworzeniem.

Pierwsza publikacja z 31 października 2008 roku opisywała zasady działania waluty i jej możliwości, a także sposób użycia. Wtedy też pierwszy raz pojawiła się dla mnie propozycja inwestycji w „to coś”. Pamiętam jak dziś – mogłem kupić w 2010 roku za 200 zł ileś BTC i tego nie zrobiłem, bo nie wiedziałem o co chodzi :)

Od tamtego czasu BitCoin zyskał ugruntowaną pozycję i cieszy się niesłabnącą popularnością, jako jedna z najlepszych kryptowalut w Sieci. Niespełna kwartał później odbyła się pierwsza transakcja, a w lutym 2010 roku powstała pierwsza giełda BitCoin o nazwie BitCoin Market.


Baner 900x120

BitCoin jako niezależny środek płatniczy

Wraz z upływem czasu BitCoin zaczęto stosować jako alernatywny środek płatniczy, którym posługiwano się w internecie.  Charakterystyczną cechą różniącą ją od innych jest jej zdecentralizowanie, czyli brak centralnej instytucji emisyjnej. Innymi słowy jest ona absolutnie niezależna od instytucji, banków oraz rządów państw.

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że kryptowaluta nie zna granic. Płatności bitcointem są szybkie i natychmiastowe. Nie ma mowy o konieczności przewalutowania (w przypadku wysyłania pieniędzy do jakiegokolwiek innego państwa), czy oczekiwaniu na zaksięgowanie, czyli sporo można zaoszczędzić na zakupie towarów płacąc tą właśnie walutą. To swego rodzaju ominięcie systemów bankowych, które jest bezpieczne. Co charakterystyczne, jest to waluta tworzona przez ludzi, a więc praktycznie bez kosztowa.

Możliwość szybkiego przesyłu wirtualnej waluty zaczęli stopniowo doceniać przedsiębiorcy, którzy nagminnie dzisiaj korzystają z tego rozwiązania, gdzie wykonywane transakcje są absolutnie anonimowe, szybkie i w pełni bezpieczne. System płatniczy działa w systemie P2P, a więc jest pozbawiony zarządców i pośredników. To waluta, która jest ponad granicami i ryzykiem.

Zobacz ile transakcji odbyło się w ciągu ostatnich 24 godzin i na jaką kwotę:

Gdybyś chciał sprawdzić to na tej stronie możesz zobaczyć te dane na żywo: Blockchain.info.pl z resztą na Blockchainie też mam jeden z portfelii, na których trzymam BitCoin.

Gdzie kupić BitCoin

Szczerze na początku sam miałem problemy, aby odnaleźć się w tym nowym aspekcie wymiany towarów, ale dzisiaj opanowałem tę sztukę na poziomie zaawansowanym począwszy od przyjmowania płatności za swoje produkty za pomocą BitCoin jak również powiem Ci gdzie kupuję, aby kupić po najkorzystniejszym kursie.

Portfele mam w trzech miejscach:

BitPay – ze względu na to, że to obecnie jedna z największych polskich giełd z możliwością wypłaty BitCoin w bankomatach i zasilenie konta np. w Żabce.

Blockchain – obecnie największy portal BitCoinowy. Wszystkie potrzebne wykresy, transakcje na żywo i chyba jeden z największych producentów portfeli, które są zabezpieczone praktycznie nie do złamania. Mimo wszystko dobrze jest dywersyfikować sobie bitCoiny na różnych portfelach.

Bitstamp – giełda BitCoin i innych kryptowalut, która znajduje się w Szwajcarii. Tutaj kupuję BitCoiny najczęściej gdyż niejednokrotnie kurs jest lepszy o 100 – 300$ w stosunku do polskich giełd.

Ja to robię tak, że kupuję w Szwajcarii, a sprzedaje w Polsce i wszyscy są szczęśliwi ;)

Czym przyjmuję płatności:

Jeśli posiadasz sklep internetowy lub sprzedajesz produkty w sieci to rozważ czy nie wprowadzić możliwości zapłaty za swoje produkty lub usługi tą właśnie kryptowalutą. BitPay to system, dzięki któremu przyjmowanie płatności w BitCoin stanie się dla Ciebie dziecinnie proste.

Niestety proces weryfikacji firmy przebiega trochę skomplikowanie i gdybyś chciał uniknąć wszystkich papierkowych aspektów, których w naszym kraju niestety nie brakuje to polecam Ci skorzystanie tak jak ja z koszyka MPS, który jest integralną częścią narzędzi Networker Specialist.

Dzięki temu otrzymujesz możliwość podpięcia się pod międzynarodowe systemy płatności, a zyski z obrotu masz wypłacane na portfel BitCoin. Dodatkowo możesz stworzyć swój własny program partnerski dla każdego produktu, który sprzedajesz.

Sporo na ten temat pisałem w swoim eBooku o tworzeniu dochodowych firm w internecie. Możesz go pobrać zapisując się na mój Newsletter.

BitCoin to nie tylko zakupy i robienie transakcji. Wraz z pojawieniem się tej kryptowaluty zaczęto myśleć jak zrobić z tego biznes, aby ludzi mogli zarabiać na tym spore pieniądze.

Pomyślałem, że skoro zainteresował Cię temat BitCoina to pewnie będziesz chciał wiedzieć coś na temat zarabiania i programów partnerskich związanych z gwiazdą naszego tematu. Owszem to bardzo dobry temat, ale jego szczegółowym omówieniem zajmiemy się w następnym artykule, który będzie poświęcony tej właśnie kryptowalucie, ale od strony biznesowej.

Napisz w komentarzu jakie masz doświadczenie w kupnie sprzedaży BitCoin i czy działasz w jakimś już biznesie. Jeśli jeszcze nie masz żadnych BitCoinów to napisz co Cię powstrzymuje przed tym, aby zacząć w nie inwestować?

 


(Visited 2 945 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Greg

Od lat Grzegorz skutecznie pomaga wielu ludziom budować internetowe biznesy, które generują pasywne dochody. Pasjonuje się automatyzacją w biznesach i jest autorem książek o tematyce tworzenia firm w internecie. Osobiście nadzoruje prace swoich podopiecznych, dzięki czemu mogą cieszyć się nieprzeciętnymi wynikami. Na blogu Inteligentny Pasywny Dochód za pomocą wpisów i podcastów dzieli się swoja wiedzą, aby inni mogli z niej korzystać realizując swoje zamierzone cele.

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KryptoMag
3 lata temu

Hej Greg. Zaciekawił mnie ten fragment:

…Ja to robię tak, że kupuję w Szwajcarii, a sprzedaje w Polsce…

To była sporadyczna transakcja? czy rzeczywiście regularnie tradujesz w ten sposób?
Większość osób uważa, że arbitraż na kryptowalutach jest bardzo trudny, o ile nie niemożliwy…

KryptoPan
3 lata temu

Ja pół Bitcoina mam :) ale mogę odpowiedzieć na pytanie zawarte na końcu artykułu. Co powstrzymuje ludzi przed dokonaniem zakupu?

Jedną z większych barier dla początkujących jest weryfikacja KYC. Ktoś chce na giełdzie kupić Bitcoiny za 500 zł i otrzymuje żądanie wysłania skanu dokumentów tożsamości i szeregu innych papierów. Nastraszony, od razu rezygnuje.

KryptoPoradnik
3 lata temu
Reply to  KryptoPan

Z tym się zgodzę. Ludzie nieufnie podchodzą do procesów KYC i mogę to potwierdzić na przykładzie znajomych, którzy byli zainteresowani kupnem swoich pierwszych kryptowalut, jednak odstraszyła ich wizja przesyłania dokumentów osobistych.

Ponadto kolejną barierą może być złożoność procesów zakupu cyfrowych walut i ich przechowywania. Według mnie powinno istnieć bardzo minimalistyczne, aczkolwiek kompleksowe narzędzie, które będzie kierowało swoją ofertę wyłącznie do początkujących użytkowników, nie zorientowanych technologicznie.

Piotr
Piotr
6 lata temu

A ja miałem kupić jak wchodził za 1000zł, ale żona mnie zje.alła, i milionerem nie zostałem

error: Content is protected !!
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This