Blog – jak można na nim zarobić

Podziel się ...
Share

Blog – jak można na nim zarobić

Pisanie bloga na laptopie o zachodzie słońca. Zarobek na blogu

Cześć! Zastanawiałeś/aś się kiedyś, jak można zarobić prowadząc bloga? Tak? To znakomicie, w tym wpisie dowiesz się

 • Jakie sąsposoby zarobku na blogu.
 • Ile można z tego zarobić.
 • Jak zacząć.

 

Zanim przejdziemy dalej proszę Cię byś zastanowił się po co zakładasz bloga i  jaki masz w tym cel.  Najlepiej będzie jeżeli założysz bloga na temat, na którym się znasz.

 

1. Jakie są sposoby zarobku na blogu?

Sposobów na zarabianie z bloga możemy wyróżnić kilka, najpopularniejszymi z nich są:

 • Afiliacja.
 • Zarabianie na własnych produktach.
 • AdSense.
 • Promowane wpisy.
 • Własny sklep internetowy.
 • Współpraca z markami.

Jak widzisz sposobów na zarobek na twoim blogu jest całkiem sporo, więc teraz wyjaśnię Ci jak działają te narzędzia.

1.Afiliacja

Słynna afiliacja, bardzo dobry sposób na zarobek nie tylko na blogu ale ogólnie w internecie, więcej na ten temat pisałem tutaj. Wyjaśnię Ci po krótce jak działa afiliacja. Jest to nic innego jak program partnerski w którym polecamy usługi lub produkty. Jesteśmy rozliczani najczęściej w modelach CPS( cost per sale) lub CPL( cost per lead). Pamiętaj! Głównym wariantem by mieć większe zyski z afiliacji jest zaufanie. Klient musi Ci zaufać, że to co polecasz jest warte świeczki. To dzięki zaufaniu klient wejdzie w link partnerski i może coś kupi. Najważniejszą rzeczą na którą musisz zwracać uwagę jest to by nie polecać produktów które są słabej jakości, i których sam byś nie użył. Nikt nie chce byś oszukany.

2.Zarabianie na własnych produktach

Kiedy mamy już zbudowany pewien autorytet na stronie i mamy społeczność która nas regularnie odwiedza, możemy zacząć tworzyć nasze własne produkty. Jakie produkty zapytacie ? To już zależy od tego co Ci wpadnie do głowy, pamiętaj jednak by produkt był związany z twoim blogiem. Dlaczego ? Wątpię by ktoś kupił poradnik o podatkach i bankowości na blogu który mówi o motocyklach lub kosmetykach. Więc przemyśl dwa razy jaki produkt będziesz chciał sprzedać twoim potencjalnym klientom. Im więcej czasu poświęcisz na dopracowanie twojego produktu, tym lepszy efekt uzyskasz.

 

3.AdSense

Przez blogerów odrzucany jako mało opłacalny, w porównaniu do afiliacji czy współpracy z markami z AdSense nie zarobimy kokosów. Dla przykładu na blogu który odwiedza ok. 20 tyś użytkowników miesięcznie zarobek to około 50zł. Zaś przy 200 tyś miesięcznie użytkowników zarobek oscyluje wokół 600zł. Przy naprawdę dużej ilości odwiedzin AdSense zyskuje całkiem duży potencjał na dodatkowy zarobek.

4.Promowane Wpisy

Umieszczanie wpisów sponsorowanych, czyli artykułów, za których umieszczenie dana marka blogerowi płaci. Taki artykuł dostarczany jest albo przez firmę, albo pisany przez blogera. To taki jakby wynajem nieco większej powierzchni reklamowej na Twoim blogu.Wiele firm wykorzystuje taką formę współpracy z blogerami, ponieważ dzięki temu łatwiej docierają do nowych klientów, często bez potrzeby prowadzenia własnego. Kolejny raz tutaj powtórzę byś sprawdzał jaką wartość przekazujesz przez promowanie czegoś. Nie sztuką jest zapchać bloga reklamami i promowanymi wpisami. Wrzucenie takiego wpisu raz na czas nie zaszkodzi a dla ciebie będzie to dodatkowe kilkadziesiąt złoty.

5.Własny sklep internetowy

Na swoim blogu możesz także promować twój sklep internetowy. Jeżeli produkty są związane w jakiś sposób z twoim blogiem możesz także recenzować dane produkty. Lecz zanim je polecisz musisz być pewny na 100% że jest to produkt który jest opłacalny. Dlaczego? Zarabiając na sklepie musisz się liczyć z tym, że produkty wadliwej jakości będą zwracane i przez to będziesz też musiał zwrócić pieniądze za dany produkt. A po co komu więcej zachodu i stresu ? O prowadzeniu własnego sklepu internetowego pisaliśmy tutaj.

6.Współpraca  z markami

Na pewno nie raz spotkałeś się z sytuacją gdzie pewien aktor czy też bloger poleca jakąś markę. Dajmy na to dzisiejsi YouTuberzy co chwile promują jakąś markę, np. Coca-Cole, Pepsi. Ty też możesz liczyć na taką współpracę, lecz powinieneś wiedzieć jedną rzecz. To marka musi się zgłosić do Ciebie po współpracę. Musisz tutaj się nauczyć cierpliwości. Na początku ciężko będzie liczyć na taką współpracę, lecz w późniejszym czasie gdy już rozwiniesz swojego blogam kto wie z kim będziesz współpracował?

 

To ile można zarobić z bloga?

Tak naprawdę najlepszą odpowiedzią będzie To zależy. Dlaczego? Jest to bardzo ale to bardzo zróżnicowana kwestia. Na początku nie ma się co oszukiwać nie ma co liczyć na kokosy. Będzie to może kilkanaście złotych miesięcznie. Wiadomo z coraz większą grupą odbiorców zarobki będą odpowiednio większe. A teraz przejdźmy do rzeczy, jakie to są pieniądze?

 • 11% zarabia mniej niż 50zł/msc
 • 10% zarabia 50-100zł/msc
 • 23% zarabia 100-500zł/msc
 • 19% zarabia 500-1000zł/msc
 • 21% zarabia 1000-9000zł/msc
 • 5% zarabia powyżej 10000zł/msc
 • 10% inne kwoty, lub nie zarabia

Wszystkie powyższe punkty są podane w przybliżeniu.

Podsumowując

Prowadząc bloga można naprawdę fajnie zarobić lecz trzeba się też narobić i wbić się w niszę, która będzie nas regularnie odwiedzać. Kolejną sprawą jest to ,że reklamy w postach nie będą działać tydzień, dwa, tylko cały czas. Cały czas gdy ktoś tylko odwiedzi nasz profil lub konkretny post możemy liczyć na jakiś zarobek z niego. Moim zdaniem prowadzenie bloga i zarabianie na nim jest fajną odskocznią od innych sposobów, może on być traktowany jako hobby, które wykonujemy w wolnym czasie i mamy z niego jakieś dodatkowe pieniądze.

 

Jeżeli artykuł Ci się spodobał nie zapomnij zapisać się do biuletynu. Miłego dnia, życzy Ted&Greg


(Visited 223 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Greg

Od lat Grzegorz skutecznie pomaga wielu ludziom budować internetowe biznesy, które generują pasywne dochody. Pasjonuje się automatyzacją w biznesach i jest autorem książek o tematyce tworzenia firm w internecie. Osobiście nadzoruje prace swoich podopiecznych, dzięki czemu mogą cieszyć się nieprzeciętnymi wynikami. Na blogu Inteligentny Pasywny Dochód za pomocą wpisów i podcastów dzieli się swoja wiedzą, aby inni mogli z niej korzystać realizując swoje zamierzone cele.

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This