Afiliacja, co to jest ? I jak na niej zarabiać?

Podziel się ...
Share

Afiliacja, co to jest? I jak mogę na niej zarobić ?

afiliate marketing, afiliacja, programy partnerskie

Cześć! W tym wpisie chcielibyśmy Ci pokazać jak możesz zarabiać dzięki afiliacji! Zapewne zastanawiasz się teraz co to jest ta afiliacja? Śpieszymy z odpowiedzią!

1.Afiliacja co to i jak zacząć?

Afiliacja to nic innego jak kolejny sposób na zarabianie w internecie. Zarabiamy tutaj dzięki polecaniu produktów/usług innych osób. Za dane polecane otrzymujemy pewne wynagrodzenie, ale o zarobku na afiliacji porozmawiamy później.

Do afiliacji możesz dołączyć w bardzo prosty sposób, rejestrując się w programie partnerskim, lub sieci partnerskiej. W Polsce najpopularniejszym programem partnerskim jest ten od Ceneo, lecz jeżeli chcemy zarabiać na rynku zagranicznym, możesz skorzystać z Amazona. Co łączy te dwie firmy ? Zasób produktów jest praktycznie nieograniczony, na pewno odwiedziłeś/aś kiedyś stronę taką jak Ceneo czy Amazon, i wiesz że różnorodność produktów jaka tam widzisz jest ogromna. Zaczynając od książek, przez urządzenia elektroniczne, po rzeczy tworzone ręcznie. Możliwość zarobku na tych stronach jest więc ogromna, i każdy znajdzie coś dla siebie.

2. Jak na tym zarabiać?

W afiliacji rozróżniamy kilka sposobów płatności za polecanie są to m.in.:\

  • CPC (cost per click) – czyli rozliczenia za kliknięcia. Wydawca otrzymuje prowizję za samo kliknięcie, a nie za dokonanie transakcji.
  • CPL (cost per lead) – za zrealizowanie konkretnego celu. Może być to np. nakłonienie kogoś do pozostawienia swoich danych kontaktowych, założenia rachunku bankowego… Jest tego naprawdę sporo, ale faktem jest, że wymaga konkretnej akcji niepowiązanej z wydawaniem pieniędzy. Model ten stosują firmy oferujące usługi, a nie produkty.
  • CPS (cost per sale ) – za zakup zrealizowany z Twojego polecenia, otrzymujesz wynagrodzenie. Jest to najpowszechniejszy model rozliczeniowy w sieciach afiliacyjnych.

Następnie by w ogóle zacząć zarabiać musimy stworzyć nasz link afiliacyjny do produktu, wtedy będziemy mieli dokładne informacje kto kliknął w ten link i kto zakupił produkt/usługę .

Tutaj musimy Ci zwrócić ważną uwagę. Jeżeli działasz na modelu CPL, CPS, prowizji możesz nie dostać od razu. Dlaczego? Klient który wszedł w twój link nie musi od razu dokonać zakupu, bądź akcji, może to zrobić jutro lub za tydzień. Dlatego też warto zwracać uwagę jak długo przechowywane są cookies naszego linku. Zazwyczaj jest to 30 dni. To dzięki tej technologii mamy możliwość śledzenia transakcji, które zostały sfinalizowane.

 

3. Rozlicznie się ze skarbówką

 

Standardowo podatki, podatki, i jeszcze raz podatki. Na szczęście nie masz się czego bać, nie ma tutaj czarnej magii. Podatek dochodowy na dzień dzisiejszy tj. 02.10.2019 wynosi 17%. W afiliacji rozliczamy się na podstawie PIT-36 lub PIT-37, natomiast kwota wolna od podatku na rok 2019 wynosi 8000zł. Więc jeżeli przez cały rok podatkowy nie przekroczyłeś tej granicy nie odprowadzisz ani grosza podatku do państwa. Inaczej to wygląda w momencie przekroczenia tej granicy. Obliacznie podatku do zapłaty wcale nie jest bardzo trudne co pokazuje nam ten obrazek.

podatki, PIT-36, PIT-37

Dlaczego warto?

Teraz, kiedy już wiesz jak to wszystko działa i nie musisz wpisywać w wyszukiwarkę hasła afiliacja co to? Możesz zacząć swoją przygodę z zarabianiem online! Dlaczego warto postawić na afiliację? Przede wszystkim dlatego, że jesteś zobowiązany tylko wobec siebie. To od ciebie zależy ile zarobisz na afiliacji, kolejnym plusem jest to, że możesz pracować z każdego miejsca na ziemi w którym jest dostęp do internetu, czyli nie oszukujmy się praktycznie na całym świecie.

 

Co może pójść nie tak?

Co może pójść nie tak przy afiliacji? Jest parę rzeczy na tkóre warto zwrócic uwagę.

  • Zapominasz o linkach. Niestety aby zarobić, jak zawsze trzeba się narobić. Jeśli nie poprawnie umieścisz swój link partnerski, zyski mogą być nienaliczone.
  • W przypadku reklam graficznych, reklama może być niedopasowana do naszych czytelników. Niestety zdarza się, że reklama jest nieprawidłowo skonstruowana co skutkuje wyświetlaniem reklamy szlifierek i spawarek na bloku modelki lub blogu dziewczyn zajmujących się kosmetykami.
  • Nierzetelny reklamodawca – czasem mogą się zdarzyć problemu nawet z największymi firmami.

Mamy nadzieję że dowiedziałeś się co to jest afiliacja i jak działa, i dzięki temu zaczniesz swoją przugodę z zarabianiem w internecie. Mimo wszystko programy partnerskie są najmniej ryzykownym sposobem na zarobek w internecie, ponieważ mają zerowe ryzyko, jedyne co tutaj inwestujesz to twój czas.

 

jeżeli materiał Ci się spodobał nie zapomnij go udostępnić, a także nie zapomnij się zapisać do biuletynu by nie przegapić żadnego nowego wpisu. Miłego dnia! Życzą Ted&Greg


(Visited 523 times, 1 visits today)
Podziel się ...
Share

Skomentuj:

komentarzy

Author: Ted

Share This Post On
468 ad
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
0
Would love your thoughts, please comment.x
Share This